Vyjížďky na koních

Nabízíme vyjížďky na koních pro začátečníky i pokročilé. Na ranči jsou 4 koně, z toho jsou 2 angličtí plnokrevníci a 2 čeští teplokrevníci. Pro začátečníky máme k dispozici kruhovku, kde Vám jízdu na koni vysvětlíme a necháme vyzkoušet. Dle Vaší fyzické kondice a nadání k jízdě se pak společně rozhodneme, kdy budete moci vyjet do přírody. Někdy stačí půl hodina v kruhovce a můžete jet, u některých jezdců doporučujeme celou hodinu nebo i více.

Okolí ranče je nádherné - na koni se budete projiždět po loukách, lesních cestách mezi skalami a po břehu rybníka. Pro zdatné jezdce, kteří si troufnou na několikahodinovou vyjížďku je možné také jet na koni k místním hradům jako je Kost, Valčov a Humprecht. Na přání pro Vás připravíme jakoukoliv trasu včetně možnosti zastavení u občerstvení, kde je možné "zaparkovat" i koně. Možnost anglického nebo westernového sedla.

Na vyjížďku doporučujeme mít pevné boty a dlouhé kalhoty. Jezdeckou helmu Vám rádi zapůjčíme.

Cena: 350 Kč/hodina/kůň

Na vyjížďku mohou max. 3 klienti plus vždy jede průvodní jezdec tzn. celková skupina 2-4 koně..

Koně a děti

Děti milují koně a u nás mají možnost si jízdu na koni vyzkoušet. Děti můžeme je povozit v bezpečném prostředí kruhovky buď na anglickém nebo westernovém sedle nebo případně přímo na hřbetu koně s pásem s držadlama, tak jak se jezdí při hipoterapii. Děti se mohou během pronájmu doby koně střídat. Pro starší děti můžeme udělat mini základní vycvik.

Cena: 350 Kč/hodina/kůň

Vyjížďky kočárem

Dřevěný kočár s kovovou konstrukcí tažený dvěma českými teplokrevníky. Do kočáru se vejde až 5 dospělých osob, případně i děti na klín.

Běžné vyjížďky začínáme u nás v Srbsku u Kněžmostu, ale je možné objednat i přistavení kočáru dle Vašeho přání. Cenovou nabídku na přistavení Vám rádi na požádání zašleme.

Hodinová vyjížďka:
Nádherná vyjíždka lesem kolem skal a rybníku. Výjezd ze Srbska u Kněžmostu v Českém ráji. Trasa je ve tvaru smyčky - část se jede po stejné cestě tam i zpět, ale většina vyjížďky je kruh. Cena: 700 Kč.

Delší vyjížďky:
Pro ty, co mají více času, nabízíme půldenní a celodenní výlety se zastávkami na hradech a v místních hospůdkách. Přiveďte kamarády a užijte si královského svezení po Českém ráji. Možnost objednání občerstvení do kočáru.

Výlet na hrad Kost

Možnost odvezení na hrad Kost nebo vyzvednutí na hradě ve smluvenou hodinu a dovezení do Srbska, případně do přilehlých osad a kempů. Jedna cesta ze Srbska na Kost nebo zpět - 600 Kč/kočár.

Další možností je výlet na hrad Kost a zpět s max. 1 hodinou čekání na hradě - cena 1,000 Kč.

Na přání jsou možné i jiné varianty, cenovou nabídku na přání připravíme.

Základní cena je 700 Kč/hodina/kočár

 

 

 

Oslavy s kočárem

Kočár je možné využít i k speciálním příležitostem a oslavám. V minulosti ho nejčastěji objednávají rodiče na oslavu narozenin svých dětí nebo k oslavě výročí svatby. Dle přání můžeme kočár i vyzdobit. Možnost i občerstvení do kočáru jako například šampaňské nebo rychlé limonády pro děti. Zavolejte nám, abychom mohli probrat Vaše přání.

 

Vandr na koních

Pro ty, kteří vandrují s koňmi nabízíme možnost přespání na našem pozemku s možností pastvy pro koně a kempování pro jezdce. Ohraničíme Vám místo elektrickým ohradníkem, kde budete moci stanovat a pást koně, dopravíme Vám vodu pro koně a případně i seno.

Cena: 150 Kč za koně i jezdce za noc - pastva i voda v ceně. Seno 30 Kč/balík.

Těšíme se na Vaši návštěvu!