Kozí sýry

Nabízíme čestvé domácí kozí sýry vyrobené na naší farmě. Máme pouze 4 kozičky a prodáváme pouze, co nesmíme sami, takže objem sýrů je velmi malý a jsou na prodej nepravidelně. Máte-li o sýry zájem, zavolejte nám a my Vám sdělíme aktuální nabídku. Hospodaříme v kontrolovaném ekologickém zemědělství - kozičky jsou z registrovaného BIO chovu.

Kozí syrovátka

Syrovátka je tekutina, která je vedlejším produktem při výrobě sýrů. Kozí syrovátka je bohatá na vápník, fosfor, protein, riboflavin a draslík. Má mnoho předností a pomáhá při různých zdravotních obtížích. Existují dva druhy syrovátky – kyselá a sladká. V naší nabídce je pouze sladká syrovátka (přirozeně nasládlá bez jakýchkoliv přidaných sladidel). Jednou z výhod kozí syrovátky je to, že neobsahuje laktózu. Proto naprostá většina lidí s alergií na mléko dobře snáší kozí mléko a syrovátku. Vhodná k vnitřnímu i vnějšímu použití.

Seno v malých balíkách

Seno v malých balíkách vypěstované bez chemie v Českém ráji na BIO ranči. Možnost dodání BIO certifikátu při větších odběrech. Na loukách je zaseta travní směs speciálně namíchaná pro koně. Vhodné i pro králíky, kozy, ovce atd. K odběru i po malých počtech. Jeden balík váží mezi 12 - 15 kg. Cena 35 Kč/balík.

Včelí med a včelí produkty

Včelstva se nachází na našem BIO ranči v krásném a čistém prostředí Českého ráje. Na těchto stránkách se dočtete, co je momentálně v nabídce.

Dýně Hokkaido

S láskou a ekologickým způsobem vypěstované dýně Hokkaido (hokajdo, hokaido). Z kontrolovaného zemědělství. Jsme malopěstitelé, předpokládáme odběr v malých množstvích. Dýně jsou oranžové o velikostech 1 - 3 kg. Mají výbornou chuť. Možno i zaslat obchodním balíkem. Při zásilkách poštou, minimální množství odběru je 10 kg (4-6 dýní). Maximální množství dýní v jednom balíku je 27 kg. Přílatek na poštové a balné je 100 kč za balík - v roce 2011 to nevypadá na velkou úrodu.

O dýni Hokkaido - výborná i pro malé děti

Dýně Hokkaido má sladkou chuť a pomáhá při čistění organismu.Používá se při poruchách funkce žaludku, onemocnění sleziny a slinivky.

Je vynikající pro diabetiky. Obsahuje provitamin A - betakaroten a vitamin E, draslík a vit. C. Dýně Hokkaido je super, protože při zpracování se nemusí loupat. Dýni lze dusit s cibulí, smažit v těstíčku, zapékat či uvařenou mixovat. Pro skvělou chuť moc nesolte a uvařte úplně doměka, což trvá 20-35 min. Je velmi vhodná pro malé děti do různých pyré a polévek.

Při dobrém uskladnění vydrží téměř celou zimu. Jestliže z hokkaido vaříte nějaký pokrm a celou ji nespotřebujete, uchovejte si ji v ledničce, vydrží déle, pokud z ní odstraníte semena. Můžete si ji ale nakrájet nebo nastrouhat a zamrazit. V zimním období její chuť jistě uvítáte v polévkách či omáčkách. Semena z hokkaido očistěte a dobře usušte, na jaře je můžete zasadit a vypěstovat si vlastní dýně.

Švestky

Máme sad, ve kterém se nachází cca 130 slivoní. Hospodaříme ekologicky a můžeme dodat BIO certifikát.

Zelenina

Dle sezónní nabídky. Na těchto stránkách se dočtete, co je momentálně v nabídce.